• Son Yazılar

Da Vincinin Estetik Şifresi

İtalyan bilim adamı ve ressam Leonardo da Vinci, 15. yüzyılda insanın vücut oranlarını tarif ederek estetik anlayışına büyük katkı sağlar. Tüm resim ve heykellerinde estetik ve güzeli arayan da Vinci, daha sonraları çirkini tanımanın güzeli fark etmeye yol açacağını düşünerek çirkini de bulma yoluna gider. Bu yüzden resimlerinde bir dönem büyük burunlar, yüz hatları orantısız insanlar dikkati çeker. Bütün bu uğraşları sonucunda da Vinci, sırrı bugün bile çözülemeyen Mona Lisa ile estetik konusunda son noktayı koyar.

19. yüzyılda modern anlamda gelişmeye başlayan plastik cerrahi, bu dönemden sonra çeşitli değişiklikler gösterir. Örneğin tarihteki ilk meme küçültme operasyonu 1669 yılında yapılırken gerçek anlamda başarılı operasyonların yapılması 1900’lü yılları bulur. Özellikle İkinci Dünya Savaşı’nda gelişme gösterir plastik cerrahi. Bunun sebebi ise savaşta kaybolan organların onarılması talebinin patlamasıdır. İlk karın germe operasyonu 1950’lerde, ilk liposuction yöntemi ise 60-70’lerden sonra uygulanır. Meme ameliyatında silikon protez kullanımı ise 1963 yılında başlar. Bu dönemden sonra hızlı bir gelişim süreci içine giren plastik cerrahi, teknolojik gelişmeleri de doğru bir şekilde kullanarak insanların birçok sorununa çözüm bulur.

 • Kalıcı Epilasyon

  Dharma Med® 2004 yılından bu yana sektörde hizmet vermektedir. Dharma Med'te Danimarkalı DDD firmasının Danimarka'da ürettiği Ellipse cihazları kullanılmaktadır.

  Devam et →
 • Her Kıl Tipi ve Rengi İçin İğneli Epilasyon

  Her kıl tipi ve rengi için iğneli epilasyon yaklaşık 100 yıldan bugüne varlığını sürdürmüş ve hala güvenilen bir epilasyon uygulamasıdır. Koyu olan kılların yanısıra sarı, beyaz, kızıl ve ince olan kıl köklerinde de etkili olan epilasyon yöntemidir.

  Devam et →
 • LPG® Tedavileri

  LPG® tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 10-20 seans arasında değişmektedir.

  Devam et →
 • Cilt Bakımı

  Cilt bakımı, profesyonel bakım ürünleri ve cihazlarla, uygun olan temizleme, nemlendirme, besleme ve yenileme işlemlerinin uygulanmasıdır.

  Devam et →
Dharma Med Facebook Dharma Med Twitter Dharma Med Google+ Dharma Med Foursquare Dharma Med Youtube Dharma Med Instagram

Telif Hakkı © 2013 Dharma Med. Tüm Hakları Saklıdır.