Derma Terapi sorularınız

   Dermastamp uygulaması nedir? 

   Dermastamp ucunda bulunan 6 tane mikro iğne ile cilt yüzeyinde mikro kanallar açar. Açılan micro kanallardan deri altına topikal olarak uygulanan kremler normalden 200 kat hızla deri altına nüfus eder. Micro iğne darbeleriyle uyarılan hücreler büyüme faktörü ve kök hücreyle etkişerek optimum hızla çoğalmaya başlar. Deri altında harekete geçirdiği hüyoriloneik asit, elastin ve kolejen lifleri sentezlerini DERMAHEAL ürünleri ile destekleyerek büyüme faktörü ve kök hücreli nano kapsülasyon teknolojisinin avantajlarını kullanarak cildin yenilenmesini sağlar. Ve deri altında aktive olan hücre yenilenmesi metabolik durumunuza göre 2 sene boyunca yenilenmeye devam eder.

  Dermastamp ve dermaroller arasında ki fark nedir?

  Dermaroller uygulama olarak manuel kontrol edildiği için kolay bir uygulama sunmamaktadır. Göz çevresi ve burun kenarları gibi hassas ve kıvrımlı bölgelerde işlem hayli güç olmaktadır. Manuel uygulandığı için bası kontrol edilemeyebilir.

  Dermastamp ta ise elektronik bir aparata bağlı olan dikey uç hem uygulayıcı hemde uygulanan kişi için oldukça konforludur. Saniyede 150 vuruşa kadar çıkan hız ayarıyla, her bölgeye göre ayarlanabilen yedek ucuyla konforlu ve efektif bir uygulama sunar.   

   Dermastamp faydaları neler nelerdir?

   Derma pen skar tedavisi, yanık izleri, akne izleri, leke tedavisi, pürüzlü cilt dokusu, ince çizgiler, kırışıklıklar, çatlak, sıkılaştırma ve güneş hasarları dahil olmak üzere tüm cilt problemleri için geliştiilmiş etkili bir yöntemdir. 

   Dermaterapi kaç seansta istenilen görüntüye ulaşmayı sağlar?

  Uygulamaya ve cilde göre değişkenlik göstersede genel hatları ile şöyle özetlenebilir;  leke tedavisinde 2-3 hafta arayla 4 ila 6 seans uygulanırken, çatlak tedavisinde 2-4 hafta arayla 4 ile 8 seans arasında uygulanır. Ama etkili sonuçlar almak için her işleme göre değişsede ortalama 4 ila 8 seans kadar takip etmek gerekir.  İlk işlemden sonra daha canlı ve sağlıklı bir cilt görüntüsüne sahip olursunuz. Cilt döngüsü baz alınarak istenilen sonuçlar 8 hafta sonra daha net görülmeye başlar.

   Ağrılı bir işlem mi?  

 Asgari iğne uçalrında uygulanan tedaviler ağrısızdır. 0,5 mm üstünde ki işlemlerde lokal anestezi kremi kullanmak gerekebilir. Lokal anestezi kremleri kişinin ağrı toleransına göre uygulamadan 15 veya 40 dk önce uygulanmalıdır.
  

  İşlem sonrasında ciltte hasar oluşur mu?

  İşlem sonrasında yanma ve eritem oluşabilir. İşlem sonrasında uygulanan biomimetik peptit içeren maskeler cildin hızlı sakinleşmesini sağlar. Cildin hassasiyetine göre kızarıklık 2 yada 3 gün sürebilir. Bunun dışında ciltte kalıcı hasar oluşturmaz. 

  Dolgu ve botokstan sonra ne zaman Dermaterapi uygulanmalıdır?

 Uygulanan dozlara göre doktorunuzun sizi yönlendirmesi çok daha sağlıklı olur. 

 • Kalıcı Epilasyon

  Dharma Med® 2004 yılından bu yana sektörde hizmet vermektedir. Dharma Med'te Danimarkalı DDD firmasının Danimarka'da ürettiği Ellipse cihazları kullanılmaktadır.

  Devam et →
 • Her Kıl Tipi ve Rengi İçin İğneli Epilasyon

  Her kıl tipi ve rengi için iğneli epilasyon yaklaşık 100 yıldan bugüne varlığını sürdürmüş ve hala güvenilen bir epilasyon uygulamasıdır. Koyu olan kılların yanısıra sarı, beyaz, kızıl ve ince olan kıl köklerinde de etkili olan epilasyon yöntemidir.

  Devam et →
 • LPG® Tedavileri

  LPG® tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 10-20 seans arasında değişmektedir.

  Devam et →
 • Cilt Bakımı

  Cilt bakımı, profesyonel bakım ürünleri ve cihazlarla, uygun olan temizleme, nemlendirme, besleme ve yenileme işlemlerinin uygulanmasıdır.

  Devam et →
Dharma Med Facebook Dharma Med Twitter Dharma Med Google+ Dharma Med Foursquare Dharma Med Youtube Dharma Med Instagram

Telif Hakkı © 2013 Dharma Med. Tüm Hakları Saklıdır.