• Son Yazılar

İğneli Epilasyon Sorularınız

 •  Elektroliz sistem (iğneli epilasyon) nedir?

    Elektroliz sistem yani iğneli epilasyon kalıcı epilasyon yöntemidir. Kıl kadar ince bir iğneyle kıl folekülüne girerek yüksek frekans ses dalgalarıyla kıl kökünde kimyasal bir tepkime oluşturarak kıl folekülünün yok edilmesi hedeflenir. Bu nedenle, kıl folekülünün rejeneratif yeteneği kalıcı olarak elimine edilir.

 

 •  İğneli epilasyon kaç seansta biter?

    Seans sayısı hakkında bir şey söylemek yanıltıcı olur. Seans sayısı, kişinin hormonel durumunun yanı sıra, kıl kökünün 3 evresi olan Anagen (Büyüme) Katagen (Gerileme) Telogen (Dinlenme) evrelerine, geçici epilasyon yöntemlerine, genetik faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Sorunuza cevap olabilmesi için, kişiden kişiye değişkenlik göstermesi ile beraber  bir alanın ortalama 2-3 kere taranmasından sonra gözle görülür azalmadan söz edilebilir. Optimum sonuçlar elde etmek için önerilen tedavi planını takip etmek önemlidir. 

 

 •  İğneli epilasyonun cilt üzerinde herhangi bir yan etkisi var mıdır?

     İşlem sonrasında eritem(kızarıklık), ödem(şişkinlik) ve kabuklanma oluşabilir. Apillus son teknoloji elektroliz sistemleriyle etkili ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Bu güne kadar geliştirilen 3 teknolojiyle karma etki sunan Apillus elektroliz sistemler işlem sonrası oluşan komplikasyonların minimuma inmesini sağlar. Sizin, tedaviyi takiben işlem sonrası uzmanınız tarafından önerilen protokolleri yerine getiriyor olmanız bu tip oluşumların hızlı iyileşmesini sağlar.

 

 • İğneli epilasyon ağrılı bir işlem mi?

    İşlem esnasında kişi iğne girişini ve kılın alandan cımbız yardımıyla alınmasını hissetmez, sadece frekans yoğunluğu hızlı ve sonrasında devam etmeyen bir sızı oluşturabilir. İşlemde bireysel toleranslar büyük ölçüde değişir. Hatta en hassas kişiler tedavileri tolere edebilirler. 

 • Kalıcı Epilasyon

  Dharma Med® 2004 yılından bu yana sektörde hizmet vermektedir. Dharma Med'te Danimarkalı DDD firmasının Danimarka'da ürettiği Ellipse cihazları kullanılmaktadır.

  Devam et →
 • Her Kıl Tipi ve Rengi İçin İğneli Epilasyon

  Her kıl tipi ve rengi için iğneli epilasyon yaklaşık 100 yıldan bugüne varlığını sürdürmüş ve hala güvenilen bir epilasyon uygulamasıdır. Koyu olan kılların yanısıra sarı, beyaz, kızıl ve ince olan kıl köklerinde de etkili olan epilasyon yöntemidir.

  Devam et →
 • LPG® Tedavileri

  LPG® tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 10-20 seans arasında değişmektedir.

  Devam et →
 • Cilt Bakımı

  Cilt bakımı, profesyonel bakım ürünleri ve cihazlarla, uygun olan temizleme, nemlendirme, besleme ve yenileme işlemlerinin uygulanmasıdır.

  Devam et →
Dharma Med Facebook Dharma Med Twitter Dharma Med Google+ Dharma Med Foursquare Dharma Med Youtube Dharma Med Instagram

Telif Hakkı © 2013 Dharma Med. Tüm Hakları Saklıdır.