• Son Yazılar

Lazer epilasyon sorularınız

  Lazer epilasyon nedir?

Lazer "Light Amplification by the Stimulated Emission of Radiation" tanımında yer alan sözcüklerin ilk harflerinden oluşmuş bir kısaltmadır. Türkçeye ışınların uyarılmasıyla elde edilen güçlendirilmiş ışık demeti şeklinde çevirilebilir. 1917 de fotonların ve stimule emisyon kavramları ile fotoelektrik etkilerini araştıran çalışmaları ile Nobel ödülü kazanan Einstein, lazerin babası olarak kabul edilir. 1957 de Amerikan fizikçi Gordon Gould tarafından bulunan lazer, 3 yıl sonra theodore Maiman tarafından işlevsel bir modele çevrildi. O günden beri de tıbbi ve  estetik uygulamaların çoğunda bir köşe taşı olarak kabul edildi.

Lazerin tıbbi kullanıma sunulmasından çok kısa bir süre sonra, 1960'ların başında Dr.  Leon Goldman istenmeyen tüylerin lazerle giderilmesi konusunda araştırmalara başladı. Fakat bu işlemin çevre deri dokusuna zarar vermeden gerçekleştirilebilmesi için gerekli teknolojiye neredeyse 30 yıl sonra ulaşılabildi.

  Vücudun istenmeyen bölgelerinde ki kıllanmanın sebebi nedir?

Genetik faktörler, hormon bozuklukları, kortizonlu ilaçlar, doğum kontrol hapları, ciddi hormon değişiklikleri (menepoz, ergenlik, gebelik)

   Lazer epilasyon kaç seansta biter?

FDA(U.S. Food and Drug Administration) Amerika Birleşik Devletleri'nin Sağlık bakanlığına bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bürosudur. FDA'in yaptığı açıklamada lazer epilasyon kılları azaltma tekniği olarak geçer. % 100 bitiren tek yöntem olarak elektroliz sistem yani iğneli epilasyonu belirtir. Lazer epilasyonda maksimum başarı oranı %86 dır. Bizim kullandığımız sistemler her sene İsveçli Dr Agneta Troilius tarafından %85 civarında sonuç verdiğine dair klinik ortamda onaylanır. Lazer epilasyonda azalma süresi kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir süreçtir. Genelde 4 ile 6 seans arasında sonuç alınır. Kişinin genetik ve hormanel faktörleri seansları 1-2 seans uzatabilir.

   Lazer epilasyon hangi bölgeler için uygundur?

Lazer epilasyon kıllar uygun olduğu takdirde kaş hariç her bölgeye uygulanabilir.

   Lazer epilasyondan önce kıllar en son ne zaman kökten alınmış olmalıdır(ağda,epilatör vb.)?

İşlemden en son 1 ay önce kılları kökten almış olmak gerekiyor. Tedaviye başladıktan sonra kılları kökten alma işlemi yapılmamalıdır. 

   Antibiyotik kullanırken lazer epilasyon yaptırılabilir mi?

Antibiyotik kullanımı ciltte ışık hassasiyeti yaratabilir. Burda ne tür bir antibiyotik ve kaç mg kullanıldığına göre antibiyotik kullanımı önem taşır. Lazer epilasyon öncesinde mutlaka doktora danışılmalıdır. 

   Lazer kimlere uygulanmaz?

Gebelik ve süt verme döneminde olanlara, işlem yapılacak bölgede lokal enfeksiyon olanlara, epilepsi hastalarına, kronik deri hastalığı olanlara işlem yapılamaz. 

  Yazın tatile çıkmadan önce en son ne zaman işlem yapılmalıdır?

Lazer epilasyon yaptırdıktan 2 hafta sonra güneş görülebilir. Yazı rahat geçirmek ve kılların dökülme evresinin tamamlanması için 1 ay öncesinden işlem yapılması gerekir.

 • Kalıcı Epilasyon

  Dharma Med® 2004 yılından bu yana sektörde hizmet vermektedir. Dharma Med'te Danimarkalı DDD firmasının Danimarka'da ürettiği Ellipse cihazları kullanılmaktadır.

  Devam et →
 • Her Kıl Tipi ve Rengi İçin İğneli Epilasyon

  Her kıl tipi ve rengi için iğneli epilasyon yaklaşık 100 yıldan bugüne varlığını sürdürmüş ve hala güvenilen bir epilasyon uygulamasıdır. Koyu olan kılların yanısıra sarı, beyaz, kızıl ve ince olan kıl köklerinde de etkili olan epilasyon yöntemidir.

  Devam et →
 • LPG® Tedavileri

  LPG® tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 10-20 seans arasında değişmektedir.

  Devam et →
 • Cilt Bakımı

  Cilt bakımı, profesyonel bakım ürünleri ve cihazlarla, uygun olan temizleme, nemlendirme, besleme ve yenileme işlemlerinin uygulanmasıdır.

  Devam et →
Dharma Med Facebook Dharma Med Twitter Dharma Med Google+ Dharma Med Foursquare Dharma Med Youtube Dharma Med Instagram

Telif Hakkı © 2013 Dharma Med. Tüm Hakları Saklıdır.