Cilt Bakımı

Cilt bakımı, profesyonel bakım ürünleri ve cihazlarla, uygun olan temizleme, nemlendirme, besleme ve yenileme işlemlerinin uygulanmasıdır. Ergenlik çağından itibaren öncelikle cildinizi iyi tanıyıp, ona uygun kozmetik ürünleri kullanmak gerekmektedir. Cilt bakımı uygulamarında Alman BABOR® , Amerikan EXUVIENCE® ve NEO STRATA® ürünlerini kullanmaktayız.

Cildimizi Etkileyen Faktörler

  • Çevresel faktörler (Güneş, çevre kirliliği, ısı farkları)
  • Beslenme bozukluğu
  • İlaçlar
  • Alkol, sigara, kafeinli içecekler
  • Sağlık sorunları
  • Genetik
  • Yaş
  • Stres
  • Fiziksel darbeler
  • Yanlış ürün kullanımı

Gerekli aralıklarla uzmanlar tarafından yapılacak bakımlar sayesinde, sağlıklı, parlak ve dış etkenlere karşı dayanıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken günlük temizliktir. Cilt sürekli hücrelerini yenileme döngüsündedir. Genç ve sağlıklı ciltler için bu süre 28 gündür. Ölü hücrelerin uzaklaştırılması ise yüzeyden dökülme şeklinde olur. Bu sırada cilt yüzeyinde biriken ölü hücreler ise cilde kuru, soluk, cansız bir görünüm verirler.

35 yaşından sonra cildimizin kurumaya eğilimi artmaktadır. Yağlı ciltler farklı cilt bakım yaklaşımları gerektirir, yağı kurutmaya çalışmak ters etki yaparak durumu kötüleştirir. Sabun ve uygunsuz kozmetik ürün kullanımı ve yanlış cilt bakımları cildi yıpratır, ciltte erken yaşlanmaya neden olur.

Sorisa BELEX 08 Excellence cihazı ile birlikte seçilmiş Babor, Exuvience ve Neo Strata ürünlerinin mikrogalvanik akım sayesinde cildinize nüfus etmesi kolaylaştırılmaktadır.

Peeling

Peeling cildi ölü hücrelerden, ufak kırışıklıklardan arındırarak cildi temizleme, yenileme işlemidir. Cildinize peeling uygulamadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiği konusuna bir az değinelim. 1. Yüz peelingi için en ideal zaman uyku öncesidir. Yüzünüzü alıştığınız şekilde temizleyin, peelingi yüzünüze uygulayın ve 1-2 dakika dairesel hareketlerle hafif masaj yapın. İşlem bittikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Peeling sonrası besleyici krem (yada maske) sürün ve cildinizi dinlenmeye bırakın. 2. Peeling sonrası cilt taze ve yumuşak olmalıdır. Oluşan kızarıklıklar kısa bir süre sonra geçerler. Eğer peeling sonrası kızarıklıklar birkaç dakika içinde geçmezse, cildinizde yanma ve kaşıntı hissederseniz bu, ürünün cildinize uygun olmadığını bildirir. Bu durumda başka bir peeling yöntemi (daha hafif, daha uyumlu maddelerle) denemelisiniz. 3. Vücut peelinglerini duş veya banyodan sonra kullanmanız uygun olacaktır. Peeling sonrası cildinize süt veya krem uygulayın. 4. Peeling yöntemini haftada en fazla 1-2 defa denemelisiniz. Aksi takdirde cildinizin kendini koruması fonksiyonunu zayıflatmış olursunuz. Bu özellikle kuru ciltler için çok önemlidir. 5. Hassas veya sivilceli ciltlerde dikkatli olmalısınız. Peelingleri dikkatli ve haftada en fazla 1 kez kullanın. 6. Peelinglere ucuz ve etkili alternatif banyo lifi veya masaj eldiveni olabilir. Uzun olmaları sayesinde sırtınız gibi, vücudunuzun normalde ulaşamayacağınız kısımlarına ulaşabilirsiniz. Yalnız dikkatli olup cildi harap etmemek lazım. 7. Göz çevresinde peeling ürünü kullanılmaz. Vücut Peelingi Kışın derimiz bakımsız kalır, kaşınır, kızarır ve kurur. Yapmamız gereken cildimizi temizleyip,ölü hücrelerden arındırmak ve nemlendirmektir.

Doğal El Yapımı Sabunlar

More than Soap, doğal ham maddeleri, organik birleşimleri, saf aromaterapik yağ özlerini mümkün olduğunca fazla karıştırarak üretilmiştir. Hiçbir petro-kimyasal madde yada sentetik kullanılmıyan bu ürünler kesinlikle SLS ( sodyum laureth sulphate) içermez. Hayvanlar üzerinde test edilmediği gibi hayvansal madde de içermezler. Geleneksel soğuk işlem metoduyla küçük yığınlar halinde üretilen ev yapımı organik sabunlardır.

Bu bitkisel sabunların hepsi doğal zeytin yağı, hindistan cevizi, hurma ağacı, ayçiçeği, hint yağı ve shea yağı içerir. Kremsi, nemlendirici ve zengin bir sabun köpüğü elde edebilmek için; sabunlar avokado, kayısı,kenevir,badem, keten tohumu ve hindistancevizi yağı gibi doğal ve organik yağlarla beslenmiştir. Banyo ve duşta kullanılabildikleri gibi aynı zamanda etkili ve doğal birer katı şampuan olup yüz temizleyicisi ve tıraş sabunu olarak kullanılabilecek kadar da yumuşaktırlar.

Randevu
Soru ve görüşleriniz için Dharma Med WhatsApp
Merhaba! Soru sormak istediğiniz şubemize tıklayabilirsiniz.
Ekibimiz size hemen yardımcı olacaktır.